Jei esate ūkininkas ar turite sodą ir nemažus lysvių plotus, po Naujų metų jau pradedate dairytis kur pigiau ir dideliais kiekiais įsigyti kokybiškų sėklų. Kai kurie, ilgametę patirtį turintys sodininkai, ruošia sėklas iš praėjusio derliaus, tačiau nėra garantijos, kad daržovės išlaikys tas pačias savybes bei subrandins gausų derlių.
Tad bijantiems rizikuoti, labiau apsimoka ieškoti profesionalių sėklų, kurių kokybė garantuoja beveik šimtaprocentinį sudygimą. Jos būna atrinktos ir apsaugotos nuo dažniausiai pasitaikančių ligų.
Daržovių sėklų kiekis ant pakuočių ženklinamas vienetais arba svorio matais. Pavyzdžiui, po 100 ar 1000 vienetų, arba po 100 ar 500 g. Pomidorų ir agurkų sėklos dažniau skaičiuojamos vienetais. Žirnių, pupelių sėklos įprastai sveriamos. Taigi, ieškodami sėklų internetinėse parduotuvėse, pirmiausia atkreipkite dėmesį į matavimo vienetus. Prekyvietėse gana paprasta įvertinti vien tik pamačius pakuotes.
Didelių sėklų kiekių pirmiausia suskumba ieškoti ūkininkai, auginantys šildomuose šiltnamiuose agurkus, salotas, ridikėlius ir kitas ankstyvas daržoves bei žalumynus. Taip pat, ankstyvą pavasarį, itin populiarūs tampa svogūnų laiškai, kuriuos ūkininkai augina iš sėklų. Jei norite išsiauginti laiškų patys, galite sudygusius svogūnus sodinti į lovelius bei laikyti juos ant palangių.
Šylant orams, balandžio gegužės mėnesiais, prasideda kopūstų, morkų, burokų ir kitų populiariausių daržovių sėja. Jų sėklos taip pat parduodamos dideliais kiekiais ir ant pakuočių žymimi vienetai arba svorio matai.
Didesniais kiekiais pirkti labiau apsimoka nei mažomis pakuotėmis. Tad jei turite daugiau nei porą ar trejetą mažų lysvių, galite rinktis iš didesnių maišelių. Žinoma, jei šiltnamyje norite išsiauginti keletą skirtingų pomidorų veislių, tuomet pakaks ir standartinių įpakavimų. Jei įsigysite didesnę pakuotę, bet jos nesunaudosite, verčiau likusią dalį padovanokite artimiesiems ar kaimynams, nes į nesandarią pakuotę patekusi drėgmė, oras bei dulkės blogina sėklų kokybę.